Sochaczewski ENERGOP podpisał kontrakt wart 50 milionów złotych.

Prefabrykacja i montaż kilkuset ton rurociągów to przedmiot umowy, jaką zarząd ENERGOP Sp. z o.o. podpisał z IDS-BUD S.A. Podpisanie tego kontraktu oznacza, że sochaczewska Spółka weźmie udział w obecnie realizowanej dużej inwestycji PKN ORLEN pn. „Budowa Instalacji Visbreakingu (VBU) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN S.A. w Płocku”

Kontrakt, w ramach którego sochaczewska spółka, w roli podwykonawcy, wykona prefabrykację obejmującą 650 ton rurociągów, oraz montaż 730 ton rurociągów, o wartości blisko 50 000 000 złotych netto, będzie realizowany w latach 2021-2022. Jest to część wielkiego, wartego około miliarda złotych projektu, jaki jest realizowany w płockim zakładzie.

– Z tego kontraktu cieszę się i jako mieszkaniec Sochaczewa i jako sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych – mówi Maciej Małecki. – Dla naszego miasta rozwój ENERGOP-u to gwarancja pracy dla sochaczewian i gwarancja rozwoju miasta. Ta umowa to także wyraźny znak i potwierdzenie świetnych wyników PKN ORLEN, który osiąga rekordowe zyski na poziomie ponad 26 mld złotych w ostatnich 5 latach. Te zyski są inwestowane w rozwój, na czym korzystają takie firmy jak nasz ENERGOP. ORLEN staje się multienergetycznym koncernem, który będzie odporny na wszelkie wahania na światowych rynkach. Taki jest nasz cel. Przy okazji już dziś wpływa na całą polską gospodarkę, na jej dynamiczny rozwój, w tym również na tę naszą lokalną. Gratuluję całej załodze naszej firmy, prezesowi Pawłowi Łapie i wszystkim, którzy byli zaangażowani w wywalczenie tego kontraktu – jednego z największych w historii sochaczewskiego zakładu – podsumował Maciej Małecki Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

„Chciałbym podziękować zarządowi IDS-BUD za decyzję o powierzeniu tak znaczącej inwestycji naszej spółce. Potwierdza to, że ENERGOP jest wiarygodnym partnerem biznesowym. Ubiegły rok był trudny dla całego sektora. ENERGOP wykorzystał jednak konsekwentnie ten czas na przygotowanie swoich możliwości produkcyjnych. Zmodernizowaliśmy park maszyn, rozbudowaliśmy hale produkcyjne, konsekwentnie zapełniamy portfel zleceń. Te kroki znajdą odzwierciedlenie w nadchodzących latach, na które spółka patrzy z optymizmem. Mocno wierzę, że wspólna realizacja tego projektu przyczyni się do długofalowej współpracy naszej firmy z IDS-BUD S.A” – podkreślił prezes ENERGOP Sp. z o.o. – Paweł Łapa

„Wierzę, że powierzenie firmie ENERGOP Sp. z o.o. tak znaczącego dla Projektu zakresu prac było dobrą decyzją. Stoi za tym faktem nie tylko przekonujący potencjał firmy, ugruntowana pozycja i bogate doświadczenie, ale również intencja angażu firm dla strategicznych pod względem znaczenia inwestycji w kraju podmiotów o Polskim kapitale. Firma PKN Orlen S.A. w portfelu Spółki zajmuje czołowe miejsce. Jestem przekonany, że realizacja zadania przebiegnie pomyślnie oraz zgodnie z intencją firmy będzie początkiem owocnej współpracy przy innych projektach„ – powiedział Paweł Rejmer Członek Zarządu IDS-BUD S.A.

Sochaczewski ENERGOP to wiodący producent wysoko-, średnio – i niskoprężnych zaawansowanych technologicznie rurociągów wraz z zawieszeniami i podparciami. Produkty spółki mają zastosowanie niemal we wszystkich sektorach przemysłu, tj. energetyce, przemyśle chemicznym, petrochemicznym i gazowym, budownictwie przemysłowym oraz sektorze offshore.

ENERGOP posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno – techniczną oraz inwestuje w nowoczesne wyposażenie hal produkcyjnych, dzięki którym możliwa jest realizacja kontraktów zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

„Podpisanie tej umowy uważam za korzystne dla obu naszych firm – mówi Krzysztof Czarnecki, członek zarządu i dyrektor ds. produkcji spółki ENERGOP. –

IDS-BUD powierza realizację zadania doświadczonemu wykonawcy, który posiada moce produkcyjne gwarantujące jego wykonanie. Z kolei ENERGOP zabezpiecza swój plan przerobowy na nadchodzące lata i bierze udział w wymagającym projekcie. Jestem przekonany, że sprostamy w stu procentach temu wyzwaniu.” – dodał Krzysztof Czarnecki

Prace przewidziane umową zostaną zrealizowane w okresie od lutego 2021 roku do października 2022 roku.